Yaşam Tarzı ve Kısırlık

Günümüzde yaşam tarzı artık sadece kısırlık, yumurta donasyonu, sperm donasyonu sonuçlarına yol açmakla kalmayıp üreme yanında bireyin hayatını en çok tehdit eden kardiyovasküler hatalıklar ve diyabet ile de yakından ilişkilidir. Bu nedenle yasam tarzımızı planlarken ileride kısırlık, yumurta donasyonu, sperm donasyonu sorunlarına yol açacak davranış, beslenme ve alışkanlıklardan uzak durmalıyız.
 

Yaşam Tarzı İle Kısırlık Ve Sperm Donasyonu İlişkili midir?

Ne yazık ki yaşam tarzı ile hem kısırlık hem sperm donasyonu hem de başlıkta sözünü ettiğimiz çağımızın da en çok ölüme neden olan kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet hastalıkları ile çok çok yakından ilişkilidir.
 

Yaşam Tarzı Kısırlığa Nasıl Neden Olmaktadır?
 

Yaşam tarzı denilince anlatmaya çalıştığımız kişilerin beslenme, egzersiz alışkanlıklarını ve çağımızın da kısırlık, yumurta donasyonu, sperm donasyonuna yol açacak etmenlerden uzak durmayı kast etmekteyiz. Kişi tek yönlü olarak fast food tabir ettiğimiz gıdalar, kanser ve, koruyucu ve bol katkı içeren besinler, aşırı tuzlu ve şekerli gıdalar, sanayi üretimi ürünler ile beslenirse hem kısırlığa hem yumurta donasyonu, sperm donasyonuna hem de diyabet kardiyovasküler hastalıklara adaydır.
 

Fiziksel Aktivite İle Kısırlık Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

Fiziksel aktivite metabolizma ve ideal kilomuzu optimum hale getirmek için kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir. Çünkü biliyoruz ki fazla kilo kadınlarda düşük oranlarını artırdığı gibi erkeklerde de sperm ve ereksiyon kalitesini bozmaktadır. Böylelikle sağlıklı olan bireyleri birer yumurta donasyonu ve sperm donasyonu adayı yapmaktadır.